nrccentre-logo

 YAZ OKULUNUN ÖNEMİ;

Okulların kapanması ile birlikte çocuklarımız yaklaşık 3 aylık bir yaz tatiline kavuşuyor. Bu süre oldukça uzundurve boş geçirilmemesi gerekir. Eğitim öğretim yılı boyunca öğrenciler uzun bir maraton koştular. Verimli ve yorucugeçen bu zorlu sürecin sonunda dinlenmeyi hak ettiler elbet. Yaz tatili boyunca okul ödevlerinden uzak duracakolmaları, onların bedensel aktivitelerinden de vazgeçecekleri anlamına gelmiyor, gelmemelidir de! Gelişimçağındaki çocukların ihtiyaç duydukları bedensel aktiviteler yaz spor okullarında sistemli olarakdesteklenmektedir. Fiziksel aktivitelerin yanı sıra ruhsal gelişimleri için uygun ortamlar oluşturulmakta ve istasyonçalışmaları ile yaz okulu öğrencileri eğlenceli vakit geçirme fırsatı bulmaktalar.

DOĞAYA SÖZ;

Maalesef her ne kadar yansıtmamaya çalışsakda işten eve getirdiğimiz stresi çocuklar hissedebiliyorlar vehuzursuz olabiliyorlar.Hayatımız veya çevremideki olumsuz gelişmeler istemsekde üzerimizde etkibırakıyor.Şu an çevremiz taş yapı , binalar , avm’ler ile doldu. Çocukların oyun oynayabileceği sokaklar , parklarkalmadı. Dünyanın , teknolojinin getirdigi yaşam koşulları çocukları doğasız bırakmaya zorluyor. Yapılanaraştırmalar doğanın çocuklar üzerinde stresi azaltıgını gösteriyor , yani çocuk zor zamanlardaolumsuzluklarla başa çıkabilmeyi ögreniyor , ne kadar çok doğa o kadar çok direnç!Araştırmalar çocukların doğa içinde daha yaratıcı oldugunu gösteriyor . Doğaya maruz kalan çocuklarımızproblem çözme ve odaklanma yetenekleri daha gelişiyor.Çocukların daha fazla dışarıda zaman geçirmesi ,fiziksel aktivite demek , Doğa çocukları keşfe çıkartıyor.Eger çocuklar erken yaşlarda doğa ile ilişkikurmaya başlarsa , doğaya besledikleri sevgi asla kaybolmuyor. Doğada geçirilen zaman , keşif , oyunlarileriki dönemlerde kıymetleniyor.

NRC centre ‘da çocuklarımız doğayla iç içe olucaklar , hayvan sevgisi , tohum ekme , bir ağaç büyütme ,ata , toprağa dokunmak onlar için anlamlı ve iyi bir başlangıç.

NRC (NATURAL REHABİLİTE  CENTRE)

İnsanlık tarihinin büyük devrimini yaşamaktadır.

Birinci devrim insanın göçebelikten kurtulup toprağa bağlanması olarak düşünülür ise ikinci devrimde insanın topraktan kopması olarak adlandırılabilir.

En kısa anlamıyla NRC’nin amacı yaşamın amacıdır. Doğanın en temel  4 elementi olan toprak,su,hava ve ateşi siz ve çocuklarımızla buluşturma yolundadır.

 

NRC CENTRE olarak 3 ayrı birimden oluşmaktayız:

  • NRC CENTRE YAZ OKULU PROGRAMI
  • NRC CENTRE ÖZEL EĞİTİM PROGRAMI
  • NRC CENTRE ÖZEL GÜN KUTLAMALARI

 

 

Çocuklarımıza doğal ortamda; yaparak, yaşayarak, zevk alarak ve pekiştirmelerle öğrenmelerine olanak sunmaktayız. Çocuğu araştırmaya yöneltecek,doğayı  tanıyacak araştırma, gözlem ve deney yapacak çalışmalar çok önemlidir.

NRC CENTRE olarak vizyonumuz: Doğa  ,hayat sevgisi ve yaratıcılık temeller üzerine kurulmuştur.

  • Tesisimiz’de Binicilik(kapalı ve açık at binme alanları)
  • Yüzme
  • Seracılık(kapalı ve açık seracılık alanları)
  • Okçuluk, sanatları,çanak,çömlek
  • Basketbol,voleybol,masa tenisi,futbol

Yaşa uygun survivor  parkı ,macera parkuru  gibi farklı etkinliklerin yanı sıra,çocukların iç dünyasını öğrenebilme,sorunları en sevdikleri  iş ile olan oyunla çözebilmek için çocuk ve ergen pisikologumuz ile  “oyun terapisi” ve ebeveyin danışmanlığı hizmetlerimizde bulunmaktadır…

 

Eğitmenlerimiz

Please specify image url

Aylin ALKAN

Psikolog

Çocuklarda Görülen Ruhsal Sorunlar, Oyun Terapisi, Çocukların Objektif ve Projektif Değerlendirilmesi, Ebeveyn Danışmanlığı

Please specify image url

Havva KILIÇBAY

Eğitim koordinatörü

Birçok mesleki eğitim ve organizasyonda katılımcı olarak  yer alan eğitmenimiz Havva kılıçbay ayrıca eğitim koordinatörlüğümüzdede etkinlikler düzenliyor.

Please specify image url

Sema BOZKURT

Halkla ilişkiler

Halkla ilişkiler ve alanda sorumlu orginazötördür. Kendisi Beden dili , duygusal zeka , kişisel gelişim , uzman pazarlama , liderlik gibi birçok egitim ve seminerlere katılmıştır.

 

 

Please specify image url

Burcu KOÇKAN

Yüzme eğitmeni

Yüzme eğitmenimiz 2014 yılın buyana aktif olarak zumba derslerinde bulunmakta ve çocuklarımız için yüzme alanında dersler vermektedir.

service3

Aysun Çağlar

Ziraat Mühendisi

Toprak ve bitkiyi tanıma konusunda seracılık alanında eğitim almıştır. Çocuklarla yapılan etkinliklerde çocuğun toprağı sevmesı , toprağı tanıması , toprakla kaynaşması gibi alanlarda yer almıştır.

To Top

Powered by Dragonballsuper Youtube Download animeshow